• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg

مزایا و معایب طراحی سایت با جوملا و یا سایر سیستم های اوپن سورس

در این مقاله سعی دارم که شما را با مزایا و معایب طراحی سایت با جوملا و یا سایر سیستم های اوپن سورس آشنا کنم .

اول سخن بایستی خدمت شما دوستان عرض کنم که ما برای داشتن یک وب سایت باید با حداقل یک زبان برنامه نویسی آشنا باشیم و سپس کار را شروع کنیم ، این زبان های برنامه نویسی که هم اکنون در ایران رایج است عموما زبانهایی هستند که امکانات جانبی زیادی دارند و کافی است که شما یک اشنایی اولیه با زبان و آشنایی با کل روند کار طراحی سایت داشته باشید .

 

در واقع شما می توانید با استفاده از کد های آماده و ماژول های آماده ای که وجود دارد خیلی سریع به نتیجه برسید .

 

اما در این میان گروه های مختلفی از برنامه نویسان در سراسر دنیا ، سیستم هایی را ایجاد نموده اند که به مرور و توسط افراد زیادی طراحی و ارتقا پیدا می کند که عموما این نرم افزار ها رایگان می باشد .به این نرم افزار ها اوپن سورس گفته می شود و شما به سورس کامل برنامه دسترسی دارید .

 

در واقع شما به یک سیستم سایت ساز حرفه ای دستیابی پیدا می کنید و فقط کار تنظیم را انجام دهید ، کار شما انجام شده است .

 

حال در بند زیر مزایا استفاده از این سیستم ها را برایتان می نویسم .

 

مزایا استفاده از سیستم های اوپن سورس :

 

1 - رایگان

2 - سیستم های فوق العاده حرفه ای .

3 - توسعه دهندگان بسیاری دارند .

4 - انجمن ها پشتیبانی فراوان

5 - ماژول های فراوان و بعضا رایگان

6 - در دسترس .

 

معایب :

 

1 - در صورت وجود یک حفره امنیتی ممکن است افراد زیادی مطلع شوند و این موضوع باعث به خطر افتادن امنیت سایت می شود ( البته در صورت بروز رسانی سیستم این مشکل هم حل می شود ) .

2 - تبلیغات منفی ! ( در بازار ایران متاسفانه برخی افراد و شرکت های طراحی سایت جهت بازاریابی خود اقدام به تبلیغات منفی و غیر واقعی علیه این سیستم ها نموده اند ) .

 

در مجموع نظر من این است که ما چرا باید دوباره چرخ را اختراع کنیم و بهتر است برای طراحی سایتهایی که حساسیت زیادی ندارند و بیشتر جنبه اطلاع رسانی دارند از این دسته محصولات آماده استفاده کنیم و این کار هم باعث پایین آمدن هزینه مشتری نیز می گردد .

 

کلید واژه ها : مزایای طراحی سایت با جوملا ، معایب طراحی سایت با جوملا ، طراحی سایت با جوملا ، طراحی سایت در کرج ، جوملا در کرج ، سیستم های طراحی سایت اوپن سورس

طراحی سایت در کرج، طراحی وب سایت در کرج ، Web Site Design In KARAJ