• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg

نیاز سنجی مشتریان در طراحی سایت

بر اساس آخرین تحقیقات و بررسی های انجام شده توسط اینجانب ، در زمینه نیازسنجی شرکت ها و موسسات تجاری در حوزه وب می توان نیاز های مشترک زیر را لیست کرد :

 

1 - طراحی وب سایت با گرافیک زیبا

2 - امکانات سفارش آنلاین

3 - امکانات پرداخت آنلاین

4 - بهینه سازی و سئو

 

البته بنا به شرایط خاص و محصولات و یا خدماتی که این گروه شرکت ها دارند می توان نیاز های جدید و متفاوتی را هم تعریف نمود مانند :

1 - ایجاد فروشگاه آنلاین

2 - ایجاد بانک های اطلاعاتی

3 - مدیریت ارتباط با مشتریان

4 - گزارش گیری های مختلف

5 - مالتی مدیا ( فیلم ، صدا و ... )

6 - ثبت نام کاربران و هدایت آنها با نقشه های مشخص

و ....

 

اما یک نکته خیلی جالب تر اینکه وقتی یک شرکت و یا موسسه به طراح وب سایت اش مراجعه می نماید ، متاسفانه طراحان وب سایت بر اساس توانمندی خود در حوزه های مختلف ، نیاز مشتریانشان را به شکلی که خود دوست دارند تغییر می دهند !

البته این اتفاق در کشور ما که علم تجارت الکترونیک یک علم نوپایی می باشد به این صورت است ، بعید می دانم که در کشور های توسعه یافته اینچنین باشد .

به شکر خداوند متعال ، بنده در طول این چند سالی که در استان البرز و شهر کرج به کار طراحی سایت مشغول هستم ، اگر کاری را که نتوانسته ام انجام دهم خیلی راحت به مشتریانم گفته ام و خود مشتری بوده که تصمیم گرفته است ، ( البته در سالهای ابتدایی کارم اینگونه عمل نمی کردم !! )

 

کلید واژه های مرتبط : نیاز سنجی مشتریان در طراحی سایت ،طراحی سایت در کرج ، طراحی وب سایت در کرج ، طراح وب سایت در کرج ، احمد جعفری